Drodzy Państwo! Poniżej specjalna wiadomość dla twórców ludowych od organizatora Jarmarku Jagiellońskiego, czyli Warsztatów Kultury w Lublinie.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzień dobry,

piszę do Państwa w imieniu Warsztatów Kultury w Lublinie, organizatora Jarmarku Jagiellońskiego, festiwalu kultury tradycyjnej, mającego na celu jej prezentację i promocję.
Właśnie przygotowujemy się do kolejnej edycji tego wydarzenia, która odbędzie się w dniach 21-23 sierpnia 2020 r.
Rozpoczynamy poszukiwania twórców ludowych, którzy mogliby zaprezentować się jako wystawcy podczas Jarmarku Rzemieślniczego, który jest głównym elementem festiwalu.
Piszę do Państwa, ponieważ zależy nam na dotarciu do rzemieślników,którzy działają w swoich środowiskach lokalnych.

Szukamy osób, które zajmują się tradycyjnym rzemiosłem i sztuką ludową. Tych, którzy tworzą w oparciu o lokalną tradycję, oryginalne wzory i metody wytwarzania przedmiotów, a także wiedzę i umiejętności gromadzone przez pokolenia w ramach przekazu rodzinnego. Doceniamy nie tylko podtrzymywanie tradycji w jej niezmienionej formie, ale dostrzegamy także wartość twórczych i świadomych nawiązań do niej. Uważamy, że to właśnie twórcy ludowi, ze względu na swoje ugruntowane umiejętności, wiedzę i świadomość dotyczącą wagi tradycji, są w stanie tworzyć najbardziej wartościowe przedmioty i dzieła sztuki, które będą z tej tradycji czerpać.

Przynależność do organizacji zrzeszających twórców ludowych nie jest wymagana.

Wśród dziedzin rzemiosła i sztuki ludowej, które co roku są prezentowane na Jarmarku Jagiellońskim są m.in. malarstwo, rzeźba, garncarstwo i ceramika, hafciarstwo i koronkarstwo, plecionkarstwo, zabawkarstwo, plastyka obrzędowa, lutnictwo, tkactwo czy wycinankarstwo.

Jeśli znają Państwo osoby, które mogłyby być zainteresowane przybyciem na festiwal, będziemy bardzo wdzięczni za przekazanie im informacji dotyczącej naszego naboru. Zgłoszenia przyjmowane są bezpośrednio przez Warsztaty Kultury a termin ich nadsyłania upływa 2 marca 2020 r.

Zainteresowanych udziałem w nadchodzącej edycji Jarmarku Jagiellońskiego prosimy o przesyłanie zgłoszeń zawierających:
1) imię i nazwisko; 2) adres do korespondencji; 3) numer telefonu i adres mailowy; 4) krótki opis działalności; 5) kilka zdjęć swoich wyrobów

pocztą tradycyjną na adres:

Warsztaty Kultury w Lublinie
Jarmark Jagielloński”
ul. Grodzka 7
20-112 Lublin

lub internetowo na skrzynkę: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po otrzymaniu zgłoszeń i podjęciu decyzji, skontaktujemy się z wybranymi
osobami z informacją o zakwalifikowaniu do udziału w Jarmarku (może to zająć około miesiąca).
Pozostałe informacje organizacyjne znajdą Państwo w załączonym liście.

Zachęcamy także do odwiedzenia stron internetowych Jarmarku
Jagiellońskiego:
www.jarmarkjagiellonski.pl
www.facebook.com/JarmarkJagiellonski/.