W sobotę 22 czerwca 2012r. w amfiteatrze Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu odbyła się XVIII Noc Sobótkowa zorganizowana przez Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej im. Księdza Władysława Skierkowskiego i Towarzystwo Przyjaciół Myszyńca.

Noc Sobótkowa w Myszyńcu jest plenerową imprezą cykliczną organizowaną w czerwcu. Każdego roku przyciąga około 3 000 widzów. Jest to impreza o charakterze rodzinnym. Publiczność stanowią niejednokrotnie całe rodziny.

W tym roku na deskach amfiteatru RCKK jako pierwszych zobaczyliśmy laureatów przeglądu piosenki dziecięcej. Tuż po nich na scenie pojawiły się dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Myszyńcu, które zaprezentowały krótkie układy taneczne. Po występach dzieci i młodzieży odbyła się prezentacja harmonistów i skrzypków - uczestników projektu pt. "Rozwój artystycznej twórczości ludowej mieszkańców kurpiowszczyzny poprzez organizację warsztatów nauki gry na harmonii pedałowej i na skrzypcach" a także  widowisko folklorystyczne pt. „Obrzęd Nocy Sobótkowej”

Następnie zaprezentowały się młodzieżowe zespoły i wokaliści działające przy RCKK między innymi Kinga Archacka, Kamil Szymański, zespoły Pro-Kreator i Koniec Ery Dźwięku. W trakcie tych występów rozstrzygnięto ogłaszany na początku imprezy konkurs „Kwiat paproci”, szczęśliwymi znalazcami okazały się uczniowie Zespołu Szkół w Myszyńcu.

Na zakończenie zgromadzeni bawili się w rytmach disco polo. Zagrały zespoły Avanti, Scalar i Łukasz Kołakowski.

Galeria