W dniach 12-15 czerwca 2013 r. w Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu przy ul. Dzieci Polskich i krajowej drodze nr 53 odbył się Plener Rzeźbiarski. Przedsięwzięcie powstało z inicjatywy Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu oraz rzeźbiarza - twórcy ludowego Andrzeja Staśkiewicza we współpracy z Restauracją „Kurpiowski Zakątek”.

Tradycją już w Gminie Myszyniec stały się plenery rzeźbiarskie, organizowane w przeszłości przez Towarzystwo Rozwoju Ziemi Kurpiowskiej w Charcibałdzie. Po rocznej przerwie RCKK postanowiło kontynuować tę tradycję w Myszyńcu.

Tematem przewodnim warsztatów była rzeźba użytkowa. Pięciu rzeźbiarzy - twórców ludowych pracowało bez przerwy przez cztery dni pleneru. Przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Niezwykle korzystne dla wszystkich było miejsce pleneru - tuż przy ruchliwej drodze krajowej nr 53. Co jakiś czas zatrzymywali  się przejezdni, robi zdjęcia, rozmawiali z rzeźbiarzami i podziwiali ich rękodzieło. Trudnego warsztatu uczyli się też dzieci młodzież z pobliskich Szkół. Zalewali ich pytaniami, podpatrywali jak robi się piękne rzeźby, dopingowali do pracy. 

 Galeria